دسته‌بندی: فیلم و تیزر

هلل یوس ٬ انیمیشن جنوبی ساخته شده در موسسه پادان

انیمیشن هلل یوس

هلل یوس یک انیمیشن کمدی با محوریت موضوعات اجتماعی روز و بر اساس گویش ها و لهجه های اقوام مختلف استان خوزستان تهیه و تولید شده است.  انیمیشن هلل یوس هم اکنون در موسسه فرهنگی هنری پژوهش و اجرای دستاوردهای نو (پادان) به صورت قسمت بندی شده در حال انتشار میباشد. هدف از ساخت انیمیشن هلل یوس گفتن دغدغه ها و مسائل استان خوزستان در قالبی فانتزی و طنزگونه ست.

تصویری از قسمت خوانندگی هلل یوس
اسکرین شات قسمت «مسابقه خوانندگی» از سری انیمیشن هلل‌یوس

هلل یوس چندین شخصیت دارد

این شخصیت ها هر کدام با لهجه و یا گویش محلی خود که مربوط به یکی از قومیت های خوزستان هستند سخن میگویند. این کارکترها شامل عرب، دزفولی، آبادانی، بختیاری و برخی دیگر از کارکتر ها میباشد. وحدت میان اقوام خوزستانی در این انیمیشن مشهود است چرا که به گفته عماد رسولی نویسنده، کارگردان و صداپیشه هلل یوس این وحدت در طول زندگی وی در زادگاهش اهواز با تمام وجود احساس شده است.

سبک انیمیشن هلل یوس

انیمیشن هلل یوس در سبک انیمیشن سازی کات آوت (Cut Out) ساخته میشود که به آن انیمیشن لولایی نیز گفته میشود. این سبک شامل شخصیت های طراحی شده به صورت لایه های جداگانه است که مانند عروسک خیمه شب بازی با قرار دادن پوزیشن های مختلف بر پیکر شخصیت احساسات او منتقل میگردد. در این نوع از پویانمایی در شروع کار با بریدن مقوا های نقاشی شده و مفصل‌گذاری انجام میشد. حتی در برخی موارد این انیمیشن ها بر روی پارچه طراحی شده و زیر دوربین فیلمبرداری قرار میگرفت و فرم به فرم حرکت داده میشد. چندین قسمت از انیمیشن هلل یوس تا کنون تولید و منتشر شده است که میتوان به قسمت های: گرفتن اسکار، مسابقه خوانندگی و تحویل هواپیمای ایرباس از فرانسه اشاره کرد. قسمت های زیادی از این انیمیشن مراحل پیش تولید خود را به پایان رسانیده است و آماده انتشار میباشد اما تیم گروه هنری پادان مشغول کار بر جزئیات کار میباشند. نام این انیمیشن یک عبارت دو کلمه ای عربی فارسی ست که شامل هلل و یوس می شود که در مجموع می توان گفت دعایی برای بارش باران است.

عوامل این انیمیشن

عماد رسولی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری پژوهش و اجرای دستاوردهای نو پادان و همچنین تهیه کننده، نویسنده، کارگردان و صداپیشه ی این انیمیشن در مصاحبه ای با مجله پادان تاکید کرد که عشق ورزیدن به مردمان سرزمینم خوزستان و داشتن مجالی برای رساندن صدای این مردمان نازنین، دوست داشتنی و خونگرم  هدف اصلی من از ساخت این انیمیشن بوده است. (متن مصاحبه به زودی منتشر خواهد شد)
از سایر عوامل انیمیشن هلل یوس می توان به دانیال جلالی صدابردار و وحید نجاری سرپرست انیماتورینگ اشاره کرد.

انیمیشن هلل یوس را در شبکه های زیر می توانید دنبال کنید

تلگرام انیمیشن هلل یوس
کانال تلگرام انیمیشن هلل یوس
کانال آپارات انیمیشن هلل یوس
کانال آپارات انیمیشن هلل یوس
صفحه اینستاگرام انیمیشن هلل یوس
صفحه اینستاگرام انیمیشن هلل یوس
کانال یوتیوب انیمیشن هلل یوس
صفحه فیس بوک هلل یوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *