موسسه فرهنگی هنری پژوهش و اجرای دست آوردهای نو یا به اختصار پادان از معدود موسسات فرهنگی هنری چند منظوره در تهران می باشد که با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی ایران و با شماره ثبت ۴۰۳۰۸ در زمینه سینما، موسیقی، نشر، پخش، تبلیغات، ساخت فیلم صنعتی، فیلم آموزشی، فیلم داستانی بلند و کوتاه، برنامه های تلویزیونی، انیمیشن، نرم افزارهای رایانه ای و اجرای طرح های پژوهشی، اجازه فعالیت رسمی دارد. پادان از سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در زمینه فیلمسازی و موسیقی آغاز کرده است. سالهای دهه ۸۰ سالهای درخشش پادان در سینما تلویزیون کنسرت‌ها و جشنواره‌های داخلی و خارجی بوده است. تا اینکه از اوایل دهه ۹۰ و با گسترده‌تر شدن فعالیت‌های پادان تصمیم بر آن شد تا این گروه در قالب موسسه فرهنگی هنری چند منظوره فعالیت خود را ادامه دهد. اخذ چنین مجوز مهمی مستلزم دارا بودن شرایط ویژه ای ست. که این شرایط برای موسسه پادان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد و قوه قضاییه احراز گردیده است و امروز پادان با همکاری تیمی پر سابقه و تحصیل کرده و با در اختیار داشتن بروزترین تجهیزات سینمایی، نمایشی، موسیقایی و استودیویی یکی از بزرگترین کمپانی های هنری خاورمیانه میباشد که توامان علم، تجربه، تکنولوژی و هنر را برای نیل به اهداف هنری و تبلیغاتی به کار بسته است.
پادان با علم به اینکه امروزه با گسترش ارتباطات و سهولت دسترسی به منابع دیداری و شنیداری، اهمیت هنرهای سمعی و بصری برجسته تر شده است، بر آن است تا با ظرائف هنری و دانسته های تکنولوژیک راه نوئی را در تبلیغات موثر ایجاد کند. بدون توجه به این شرایط، کمتر مجموعه‌ای می تواند در بازارِ هنری و اقتصادی به رشد، پویایی و اعتلای خود بیاندیشد. گروه هنری «پادان» نیز با توجه به تجربیات پیشین در زمینه ساخت فیلم‌های مستند و داستانی، همچنین پتانسیل جوانان خلاق و متخصص و با یاری پیشکسوتان، فرصت‌های متفاوت و تازه ای را در این عرصه در اختیار همگان قرار می دهد. کمپین‌های محیطی، مجازی، مطبوعاتی، رسانه‌ای و… با مشاوره های مطلوب، علاوه بر کاهش هزینه‌های تبلیغاتی می‌تواند به هرچه موثرتر بودن آن‌ها کمک کند؛ از ساخت یک فیلم کوتاهِ داستانی گرفته تا یک مستند صنعتی تبلیغاتی بزرگ.

شرکت های همکار پادان

چرایی و چگونگی پادان

موسسه پادان با شرکت ها و ارگان های بزرگی همکاری دارد و این همکاری ها در اکثر موارد به دلیل رضایت کامل دو طرف ادامه پیدا کرده است. چرا که پادان همواره خود را متعهد به انجام دقیق و ایده آل میداند و این تعهد بی چون و چرا اولویت کاری پادان است. گروه هنری پادان را فارغ‌التحصیلان سال‌های دور و نزدیک رشته‌های مختلف مانند سینما، تئاتر، موسیقی، گرافیک، انیمیشن، روانشناسی و اقتصاد تشکیل داده اند که بعد از سال‌ها کار در حوزه‌های تخصصی و اندوختن تجربه‌های بسیار و با یاری پیشکسوتان عرصه تبلیغات، با گردنی افراشته در بازار تبلیغات تجاری و تولید آثار هنری فعالیت می کنند. ما امروز با داشتن این سرمایه های انسانی و حسن اعتماد شما، آماده ایم تا همکاری های جدیدی را در حوزه های مختلف آغاز نماییم.

موسسه فرهنگی هنری چند منظوره چیست؟

در راستای اصل کاهش تصدی گری دولت در امور و تقویت بخش خصوصی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دقت و حساسیت موشکافانه اقدام به رصد کردن اشخاص حائز تخصص، دانش و قدرت اجرایی نموده تا با اعطای مجوز موسسه فرهنگی هنری چند منظوره مجموعه های دارای صلاحیت را به عنوان بازوان اجرایی خود در سطح جامعه فعال نماید. این مؤسسات همچنانکه از اسم شان پیداست متولی اجرای بسیاری از امور فرهنگی و هنری از جمله همایش ها، سمینارها ، جشنواره ها، پژوهش ها و آموزش های فرهنگی هنری می باشند که در نهایت بسط و توسعه فرهنگ و هنر را در بین آحاد جامعه بدنبال دارد.

تعریف موسسه فرهنگی و هنری

مراکز، مؤسسات، کانون ها و انجمن های فرهنگی، تشکیلاتی است که با اهداف و مقاصد فرهنگی اعم از انتفاعی یا غیر انتفاعی ( بر طبق ماده ٥٨٤ قانون تجارت و آیین نامه اصلاحی ثبت تشکیلات و مؤسسات غیر تجاری مصوب ١٣٣٧ ) و بر اساس شرایط مندرج در این ضوابط به مسئولیت اشخاص حقیقی یا حقوقی اعم از دولتی، عمومی و خصوصی، افراد واجد شرایط  برای فعالیت در یک یا چند قلمرو فرهنگی، هنری، سینمایی و مطبوعاتی با سرمایه ایرانی تشکیل می دهند و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تأسیس، نظارت بر فعالیت ها و انحلال آنها را صادر می کند.

تجهیزات پادان

این روزها یکی از مهمترین دلایل بالا بودن قیمت ها در کارهای خدماتی حضور واسطه ها است.
کسی که میخواهد فیلم صنعتی یا تیزر تبلیغاتی بسازد به شرکتی مراجعه میکند. او برای تهیه ی دوربین با شرکت دیگری وارد مذاکره میشود، شرکت ثانوی برای تصویربردار با شرکت دیگری، تدوین همچنین، تصویربرداری هوایی و …

این امر سبب افزایش گاهاّ 60 درصدی هزینه ها میشود. پادان خارج از امکانات انحصاری خود هیچ کاری را پذیرا نمشود و با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تجهیزاتِ کار، هم در کاهش قیمت و هم در بهبود کیفیت پیشتاز است.

همکاران پادان