از اینستاگرام پادان دیدن کنید Padan's Instagram

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

دسته‌بندی: گرافیک و عکس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از مؤثرترین ابزارهای تبلیغات محیطی هستند که در مکان‌های پرتردد و عمومی نصب می‌شوند. این بیلبوردها به دلیل اندازه بزرگ و قابلیت جلب توجه بالا، می‌توانند پیام‌های تبلیغاتی را به تعداد زیادی از افراد منتقل کنند. بیلبوردها معمولاً در جاده‌ها، بزرگراه‌ها، میادین شهری و مکان‌های پرترافیک قرار می‌گیرند تا بتوانند بیشترین تأثیر را داشته باشند.

امروزه رقابت در جلب نظر مشتریان تنها در کاتالوگ، پوستر و کاور و … خلاصه نمی‌شود. در میان تمامی شیوه‌های تبلیغاتی، تبلیغات محیطی همچنان جایگاه خود را حفظ کرده و استفاده از بیلبوردها در سطح شهر کماکان با قدرتی بیش از پیش برای معرفی کسب و کارهای حرفه‌ای و مطرح رواج دارد.
بیلبورد به تابلوهای بزرگی گفته میشود که به صورت گسترده در سطح شهر پراکنده است. این تابلوها توسط ارگان ها و شهرداری اجاره داده می شوند . ساختن بیلبورد تبلیغاتی مستلزم رعایت نکاتی است که در طی پروسه تولید باید رعایت شوند و نیازمند رعایت اصول مشخصی در زمینه های فونت،رنگ،سایز،تصویر و متن است که اگر به صورت حرفه ای انجام گیرد میتواند تاثیر بسزایی بر مخاطبین داشته باشد.
در این راستا گروه هنری پادان با داشتن حرفه ای ترین و خلاق ترین طراحان به شما کمک میکند تا با طراحی بهترین بیلبوردها بهتر دیده شوید و حتی در یادها بمانید زیرا که بیلبورد فرصتی طلایی برای شرکت‌هاست تا بتوانند خود را معرفی کرده و در ذهن‌ها ماندگار شوند.

تاریخچه بیلبورد تبلیغاتی

در سه دهه آخر قرن نوزدهم میلادی ، بر اثر تحولات مصور سازی و پیوند نزدیکی که بین نقاشی و چاپ برقرار شده بود ، پدیده تاره یی موسوم به بیلبورد یا آفیش بوجود آمد . امروزه بیلبوردهای مصور با بهره گیری از حروف متنوع ، طراحی و نقاشی و عکاسی ، بمنزله نمونه های کاملا پیشرفته یی از هنر گرافیک نوین شناخته می شوند . گواینکه بیلبورد سازی ، شاخه یی از هنر گرافیک است ، ولی با سایر رشته های هنرهای تجسمی نیز پیوند متقابل دارد . در واقع در تاریخ صد ساله بیلبورد سازی این هنر و سایر هنرهای تجسمی دارای تأثیرات متقابل و تبادل امکانات بوده اند . سرچشمه های بیلبورد را همچون مصور سازی ، در گذشته های دور می توان جستجو کرد . به یک معنا نقوش برجسته آشوری ، ایرانی و رومی نوعی بیلبورد بوده اند . زیرا رویدادهایی را به روایت تصویر ، توصیف می کردند . که در واقع تبلیغی برای دستگاه حاکم بود . بعلاوه در مصر و روم باستان ، ساختن آگهی های همگانی یا اعلامیه های دیواری معمول بوده است . یکی از قدیمی ترین آگهی هایی که مکشوف شده ، پاپیروسی است که پاداش برای بازگرداندن یک برده فراری در مصر را اعلام می کرد . آگهی هایی نیز از قرون وسطی باقی مانده که روی پوست نوشته می شد ، حتی برخی از اینها داری تصویر نیز بوده اند.

اصول طراحی بیلبورد

بیلبورد هنری برونگرا است . در هنگام طراحی یک بیلبورد باید در مرحله اول موارد استفاده آن مورد نظر قرار گیرد . امروزه اکثر ارتباطات روزمره وابسته به تبلیغات است ، تبلیغاتی همگانی و موثر در زندگی ، تبلیغاتی برای به جریان افتادن و پیشرفت ارتباطات ، عرصه خدمات و کالاها و … ، تبلیغاتی برای فراخوانی ، هشدار دادن ، باز داشتن ، تشویق و ترویج کردن ، … و مؤثرترین ابزار تبلیغاتی که می تواند جوابگوی تمامی این مسائل شود بیلبورد است ، که در دید همگان عرضه می شود و به دلیل قابلیت و گنجایش موارد بیشتری که در مورد موضوع دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب پیشنهادی :خدمات طراحی گرافیک

از اونجایی که یک بیلبورد معمولا از دور قابل رویت هست و زمان زیادی برای خواندن محتواش وجود نداره، پس باید در طراحی بیلبورد با صرف کمترین متن ، موارد کلیدی رو منتقل کرد تا بیننده بتونه در کمترین زمان مطلب رو بگیره. یک طراح بیلبورد حرفه ای به درستی میدونه که از چه آیتم های نوشتاری و تصویری در چه ابعاد و شکلی استفاده کنه تا بتونه مخاطب رو جذب خودش کند. لذا رعایت این نکات در طراحی بیلبورد الزامی است:

در طراحی بیلبورد شش کلمه یا کمتر از آن ایده آل خواهد بود.

معمولا به طور میانگین، برای خواندن هر بیلبورد، حدود ۶ ثانیه زمان اختصاص داده می شود. به همین خاطر تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از شش کلمه برای انتقال پیام است. بسته به طول محتوا و راحتی خواندن آن می توانید چند کلمه دیگر به آن اضافه کنید

کاری کنید افراد به شما توجه کنند اما حواسشان را پرت نکنید

قبل از هر چیزی شما دوست دارید افراد به تبلیغی که نوشته اید توجه کنند. اما نمی خواهید مسئول تصادفات و حوادث شدید رانندگی باشید. به همین خاطر باید مراقب حواس پرتی افراد باشید. با اینکه این موضوع در بیشتر رسانه ها دیده می شود اما بیلبورد اهمیت بسیار زیادی در این زمینه دارد و باید تعادل خوبی در جلب توجه افراد ایجاد شود.

بیلبوردها مکانی برای دریافت پاسخ مستقیم نیستند

این موضوع بدین معنی است که چنین مکان هایی برای ایجاد برند یا حمایت از کمپین تبلیغاتی و بازاریابی ایده آل هستند اما نمی توانند تاثیر بسیار بزرگی بر روی فروش داشته باشند. اگر به دنبال نرخ تبدیل بالا در مشتریان هدف خود هستید از تبلیغات چاپی، تبلیغ در تلویزیون، رادیو، بروشور، سایت و پست مستقیم استفاده کنید. شما نمی توانید در بیلبوردها برای چیز دیگری به جز پیام مستقیم استفاده کنید. اگر سایت یا شماره تلفن شما سرتیتر و معنادار است یا چند رقمی است می توانید آن را در بیلبوردهایتان بگنجانید.

باهوش باشید اما زیاد زرنگ نباشید

طراحی بیلبورد خلاقانه می تواند به راحتی توجه افراد را به خود جلب کند و بر روی افکارشان تاثیر بگذارد. بیلبوردی که در آن از عنصر زرنگی بیش از حد استفاده شده باشد توسط بیننده و مخاطب نادیده گرفته خواهد شد.

هر چقدر تعداد بیلبوردها بیشتر باشد بهتر است

بیلوردها ارزان قیمت نیستند اما می توانند تاثیر زیادی بر روی کسب وکار شما داشته باشند. بیلبوردها رسانه ای هستند که افراد زیادی در ان حضور دارند اما شما به حمایت و پشتیبانی نیاز دارید. پس باید بیش از یک بیلبورد را اجاره کنید. هر بیلبوردی نرخی به نام GRP یعنی نمره نمایشی  دارد. این نرخ بر اساس ترافیک، دیده شدن، موقعیت، اندازه و سایر موارد است.

لازم نیست چیزی بگویید، فقط نشان دهید

می توانید از بیلبوردهای سه بعدی استفاده کنید و افراد را با آن درگیر سازید یا حتی از انیمیشن استفاده نمایید. دلیل خاصی برای استفاده از بیلبوردهای بزرگ ، ساده یا سه بعدی وجود ندارد. این تنها به خواست شما و فرصتی که در اختیار دارید بستگی دارد. قطعا بیلبوردهای جذب راحت تر توجه افراد را به خود جلب می کنند و در خاطرشان ماندگار می شوند.

مطلب پیشنهادی :نمونه کارهای عکس صنعتی گروه پادان

از تکرار به هر نوعی، پرهیز کنید

شما یک فضای پولی برای تبلیغ شرکت خود دارید. خرید یا اجاره بیلبوردهای تبلیغاتی بسیار هزینه بر خواهد بود. پس آن را برای خود نگه دارید و از هر اینچ آن به طور هوشمندانه بهره ببرید. اگر از سرتیترهایی استفاده می کنید که عناصر بصری شما را توضیح می دهند، کلمات را به هدر می دهید. اگر از لحاظ بصری خسته کننده باشید یا عناصر به کار رفته با محصولات مرتبط نباشند فرصت را از دست خواهید داد. از کپی رایتر و طراحان عالی استفاده کنید.

بیلبوردهای خود را ساده نگه دارید

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم بیلبوردها به سرعت خوانده می شوند. بیشتر اوقات شما این تبلیغات را زمانی مشاهده می
کنید که با سرعت بالایی در حال رانندگی هستید. پس باید پیام را به شیوه موثری دریافت نمایید. این بردها مکانی برای نمایش هنری و استفاده از طرح های پیچیده و متن های شاعرانه نیستند. بیلبوردها باید ساده باشند. هر چقدر این بردها ساده و زیبا طراحی شوند قدرتمندتر خواهند بود.

در مورد اندازه لوگوی خود هوشیار باشید

یکی از مواردی که درباره بازخورد مشتری وجود دارد این است که بیشتر افراد فکر می کنند در تبلیغات لوگو باید بزرگ تر باشد. درک دلیل این امر بسیار ساده است. مشتری هزینه زیادی برای تبلیغ برند خود پرداخت می کند و می خواهد مشتری را به خود جذب کند. با اینحال در چنین شرایطی هم باید تعادل مدنظر قرار گیرد. لوگوی بسیار بزرگ می تواند جلوی دیده شدن پیام شما را بگیرد. اگر لوگو بسیار کوچک باشد، تبلیغ هوشمندانه شما ارتباطی با مشتری نخواهد داشت. برخی از اوقان نشان ندادن لوگو می تواند بخش قدرتمندی از برندینگ باشد. اگر برند بسیار قدرتمندی دارید می توانید لوگو را در این تبلیغات حذف کنید.

مطلب پیشنهادی :طراحی لوگو

پادان و طراحی بیلبورد

شما میتوانید در زمینه طراحی بیلبورد خود به موسسه فرهنگی هنری پادان اطمینان کنید ،طراحان و گرافیست های این موسسه با رعایت تمام اصول طراحی بیلبورد شما را یاری میکنند تا با صرف کمترین هزینه بهترین را داشته باشید.

۱ ستارهدو ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 میانگین آرا: 5,00 از 5 رای)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *