گوینده تیزر و نمونه صدا

دسته‌بندی: استودیو
زمان مطالعه: 1 دقیقه

گوینده تیزر شخصی است که یکی از مهم‌ترین ارکان یک تیزر را بر عهده دارد. یک گوینده می‌تواند با صدای خود، حال و هوای تیزر را به‌طور کامل تغییر دهد؛ او می‌تواند تیزر را حماسی، شاد، یا آرام کند. پادان، موسس اولین، بزرگترین و معتبرترین مجموعه عملیاتی گویندگان و دوبلورهاست. شما می‌توانید از طریق صفحه کلوپ گویندگان، گوینده مورد نظر خود را انتخاب کرده و وارد پروسه ضبط شوید. برای شروع، وارد صفحه نمونه صدای گویندگان و دوبلورها شوید و از تنوع صدای آن‌ها بهره‌مند شوید.

ساخت تیزر یک کار گروهی و هم‌افزایی می‌باشد. برای تشکیل یک گروه قوی در زمینه ساخت تیزر، نیاز به افراد حرفه‌ای و با تجربه دارید. کارکنان گروه هنری پادان به‌طور کامل در مورد چگونگی تشکیل یک تیم قوی برای ساخت تیزر آموزش دیده‌اند و با تجربه‌ای که دارند می‌توانند بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورند.

امروزه اثر بخشی تیزرها با اهداف مختلف بر کسی پوشیده نیست. شما می‌توانید برای برندتان یک تیزر قوی بسازید و مخاطبان را از ویژگی‌های محصولات خود آگاه کنید. اما به یاد داشته باشید که اگر ساخت تیزر به افراد بی‌تجربه سپرده شود، نتیجه‌ای معکوس در انتظارتان خواهد بود. قبل از اقدام به واگذاری ساخت تیزر، با گروه هنری پادان در ارتباط باشید و نمونه کارهای آن‌ها را مشاهده کنید. این گروه از افراد با تجربه و کاردان در زمینه ساخت تیزر بهره‌مند است و می‌تواند بهترین تیزرها را برای شما تولید کند.

پس اگر می‌خواهید که تیزرتان تاثیرگذار و حرفه‌ای باشد، همکاری با گروه هنری پادان انتخابی هوشمندانه است. این گروه نه‌تنها به شما کمک می‌کند تا تیزری با کیفیت بالا بسازید، بلکه شما را در طول فرآیند ساخت تیزر همراهی می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که نتیجه نهایی دقیقاً مطابق با خواسته‌ها و نیازهای شماست.

تأثیرات جلوه های صوتی در تیزرها

اگر اثرات جلوه های صوتی را که در تیزر تبلیغاتی وجود دارد بررسی کنید، به این نتیجه می رسید که این صوت بر احساسات و شکل گیری نگرش مخاطب تأثیر به سزایی دارد، نتایج مطالعه حاضر نشان می دهد که ترکیب جلوه های صوتی می تواند تأثیر فعالیت های تصویری را افزایش دهد و با احساسات مخاطب ارتباط برقرار کند، علاوه بر این، مشخص شده است که ایجاد جلوه های صوتی بر روی تصاویر تیزری می توانند منجر به واکنش مطلوب تر در مورد بازخوردهای تجاری و بهبود و به رسمیت شناختن ادعاهای تبلیغاتی شوند.

مطلب پیشنهادی :استودیو ضبط صدا، هر آن چیزی که باید بدانیم

وظیفه گوینده تیزر

گوینده تیزر وظیفه دارد توجه مخاطب را با صوت خود به محصول خاصی که به او واگذار شده است جلب کند.

گوینده تیزر باید به آنچه که قرار است برای آن تیزر ساخته شود باور داشته باشد. در مورد فعالیت کاری خود پرشور باشد در این صورت مشتریان را نیز هیجان زده خواهد کرد.

چرایی خرید محصول را به مخاطب شرح دهد و در مورد رقابت صحبت نکند، تمرکزشان بر روی هدف ساخت تیزر باشد.

ویژگی های گوینده تیزر

 1.  شادابی و اعتماد به نفس از ویژگی های لازم برای گوینده تیزر است، زیرا در صورت داشتن این خصایص قادر به اجرای هرچه بهتر تیزر خواهد بود.
 2.  بهره وری از دانش گویندگی
 3.  برخورداری از صدای رسا و جذاب
 4.  در طول ۳ ثانیه اول توجه مردم را جلب کنید؛ امروزه مردم کمتر صبور هستند بنابراین گوینده تیزر در همان ثانیه های آغازین تیزر باید بتواند مخاطب را برای ادامه تماشای تیزر جلب کند، اگر در نت آغازی قادر به جذب مخاطب نشود، بیننده سریعا از مشاهده باقی تیزر منصرف می شود .
 5.  کسی نیست که منکر تأثیر موسیقی و صوت بر روی انسان باشد، برای این مهم فرد باید از لحن و صوت در هنگام ایراد سخن آگاه باشد و بتواند در هر زمان صدای مناسب با تیزر را ارائه دهد، هر تیزری اعم از تبلیغاتی، سیاسی، سینمایی و… خاص و منحصر در همان زمینه باید از نوع صدا در همان سبک استفاده شود، مثلا صدایی که برای تبلیغ محصول خوراکی مانند چیپس و پفک استفاده می شود با نوع صدای مورد استفاده در تبلیغات کاندیداهای سیاسی کاملا متفاوت خواهد بود.
 6.  گوینده تیزر باید اهل مطالعه باشد تا از اطلاعات بالایی برخوردار باشد، هم چنین بتواند در هنگام خواندن شعر در صورت لزوم به صورت روان و بدون اشکال آن را اجرا کند.
 7. صداهای خش دار مناسب کار گویندگی تیزر نمی باشد، زیرا معمولا سمع این سبک صدا برای مخاطب ناخوشایند است، در صورت استفاده از صداهای نامناسب موجب از بین رفتن تلاش جمعی دست اندرکاران پروژه تیزر می شود و این اصلا منصفانه نخواهد بود.
 8. از اغراق پرهیز شود، گوینده تیزر خوب باید بتواند انرژی و هیجانات لازم را به مخاطب القا کند اما از اغراق در ارائه بپرهیزد زیرا مخاطب هوشمندانه متوجه زیاده گویی های او می شود، سخن کوتاه اگر دارای فاکتورهای لازم برای جذب مخاطب باشد می تواند اثر بخشی لازم را ایجاد کند.
 9.  گوینده تیزر باید مخاطب را به فکر فرو برد، و به سوال چرایی خرید محصول در تیزرهای تبلیغاتی، چرایی رأی دادن به فلان کاندیدا در تیزر سیاسی، چرایی مشاهده فیلم سینمایی و… پاسخ دهد، تنها از این طریق مخاطب جذب مقصود شما می شود.
 10. گوینده تیزر هر چقدر که شخص مشهوتری میان مردم باشد، تأثیر بخشی بیشتری خواهد داشت، گویندگی اولین تیزر تبلیغاتی بعد از انقلاب اسلامی ایران توسط مرحوم منوچهر نوذری انجام شد، استفاده از افراد محبوب به دلیل اعتماد بیشتر مردم به ان ها کاری هوشمندانه است، در سراسر دنیا این ویژگی پراهمیت را مورد ملاحظه قرار می دهند، همانطور که همه روزه می بینید، برای تبلیغ لباس های ورزشی، کتانی های ورزشی با برندهای مطرح از فوتبالیست های مشهور در سطح بین المللی استفاده می شود، از بازیگران مشهور هالیوودی برای تبلیغ محصولات زیبایی، انواع لباس ها و… بهره می گیرند، حتی برای تبلیغ کمپین های گوناگون نیز افراد مشهور در نظر گرفته می شود، در اینجا منظور صرفا حضور فیزیکی این افراد در تهیه تیزر نیست حتی صدای آن ها برای گویندگی تیزر کافی است تا اثر بخشی آن محسوس شود.
 11.  بدیهی است که کار کپی مورد حمایت قرار نمی گیرد، گوینده تیزر وظیفه دارد اثری نو از خود خلق کند و به پیروی از آثار دیگر گویندگان تیزر که در فعالیت خود موفق بوده اند نپردازد ( در اینجا کسب دانش از بزرگان این حرفه مورد انتقاد قرار نگرفته است، چرا که این حرفه نیز مانند دیگر فعالیت ها نیاز به آموزش دارد و در این صورت پیشرفت نیز حاصل خواهد شد)، بنابراین برای خلق اثر بدیع نیاز است که فرد از تقلید همکاران خود جدا بپرهیزد.
 12.  حس مسئولیت و توانایی کار گروهی نیز از ویژگی های پر اهمیت در این حرفه می باشد، زیرا در ساخت یک تیزر مجموعه ای از بازیگران، گروه فیلمبرداری، گروه تولید صدا، گروه تدوین، کارگردانی و … با هم همکاری می کنند و اگر مشکل در ارتباط بین اعضا وجود داشته باشد موجبات کاهش کیفیت تیزر را فراهم می کند و تمامی زحمات مجموعه از بین می رود، گوینده تیزر در صورتی که حس مسئولیت داشته باشد، در زمان معین که توسط گروه مشخص شده است برای ساخت پروژه حاضر می شود و تمامی تمارین را پیش از اجرا انجام می دهد تا به پیشرفت هرچه بهتر پروژه کمک کند.
۱ ستارهدو ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (22 میانگین آرا: 4,05 از 5 رای)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *