آژانس تبلیغاتی پادان

دسته‌بندی: فیلم و تیزر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

کار خیاط جمع آوری مواد اولیه، بریدن پارچه به شکل الگو، در نهایت دوخت پارچه و تحویل آن به مشتری است. آژانس تبلیغاتی درست مثل یک خیاط است. تبلیغات را ایجاد می‌کند، برنامه ریزی می‌کند که چگونه، کی و کجا باید تحویل داده شود و آن را به مشتری تحویل می‌دهد. آژانس‌های تبلیغاتی عمدتاً به هیچ سازمانی وابسته نیستند.

آژانس تبلیغاتی یکی از اجزای اصلی صنعت تبلیغات است. آژانس تبلیغاتی به تبلیغ کننده در ایجاد تبلیغات کمک می‌کند. آن‌ها طیف کاملی از خدمات را به تبلیغ کننده ارائه می‌دهند، از ایده ایده گرفته تا چاپ یک آگهی. بنابراین، آژانس‌های تبلیغاتی فعالیت‌های مختلفی را سازماندهی می‌کنند و یک رابطه ساختاری رسمی با بخش‌های مختلف حفظ می‌کنند.

آژانس تبلیغاتی پادان

برخی از صنایع بزرگ دپارتمان تبلیغاتی مخصوص به خود را دارند. گاهی نیز از آژانس‌های تبلیغاتی کمک می‌گیرند. اما صنایع کوچک همیشه یک آژانس تبلیغاتی را درگیر می‌کنند، زیرا نمی‌توانند به تنهایی یک بخش تبلیغات را داشته باشند.

آژانس‌های تبلیغاتی، سازمان‌های حرفه‌ای هستند که به ایجاد تبلیغات و تبلیغ آن از طریق رسانه‌های مناسب می‌پردازند. آن‌ها دانش، مهارت و تجربه تخصصی را ارائه می‌دهند که برای تولید یک کمپین تبلیغاتی مؤثر لازم است.

آژانس تبلیغاتی چیست؟

آژانس تبلیغاتی یک شرکت مستقل است که به منظور ارائه خدمات تخصصی در زمینه تبلیغات از قبیل تهیه کپی و طرح‌بندی برای تبلیغات، تهیه بلوک برای صفحه‌بندی و انتشار آگهی از طریق رسانه‌های مناسب تشکیل شده است. به طور خلاصه، این یک آژانس مستقل است که در تهیه و درج آگهی برای تبلیغ کنندگان و از طرف آن‌ها فعالیت می‌کند.

یک آژانس تبلیغاتی ممکن است یک شرکت سهامی خاص یا یک شرکت مشارکتی یا یک شرکت سهامی باشد. اما این یک بدنه متخصص است که دارای بخش‌های مختلف است که توسط متخصصانی مانند هنرمندان، کپی رایترها و کارشناسان رسانه و غیره اداره می‌شود.

سیر تحول آژانس های تبلیغاتی

آژانس‌های تبلیغاتی به مرور زمان تغییرات و پیشرفت‌های مهمی داشته‌اند. بخشی از این تحولات عبارتند از:

 

 • در ابتدا آژانس‌های تبلیغاتی فعالیت‌هایی مانند طراحی تبلیغات مطبوعاتی و برنامه‌ریزی رویدادهای تبلیغاتی را انجام می‌دادند. به مرور زمان گستره فعالیت‌های آنها به حوزه‌های دیگر مانند بازاریابی، روابط عمومی و مدیریت برند کسب و کار افزایش پیدا کرد.

 

 • ورود رسانه‌های جدید مانند تلویزیون، اینترنت و رسانه‌های اجتماعی موجب تغییراتی در صنعت شد. آژانس‌ها باید با استراتژی تبلیغاتی ویرایش شده برای رسانه‌های جدید مشتریانشان را همراهی می‌کردند.

 

 • پیشرفت‌های فناوری و داده‌های بزرگ باعث افزایش تمرکز بر تجزیه و تحلیل داده‌ها و استفاده از روش‌های دیجیتال برای تبلیغات شده است. آژانس‌های تبلیغاتی امروزه با تکیه بر تحلیل داده‌ها تبلیغات و تخصیص بودجه بهینه‌تری ارائه می‌دهند.

 

 • با توجه به افزایش رقابت آژانس‌ها با هم، آنها بیشتر بر بازاریابی خلاقانه و تبلیغات رسانه‌ای متمرکز شده که می‌تواند مشتریان را برای مدت طولانی حفظ کند.

 

نقش آژانس تبلیغاتی

 • آژانس تبلیغاتی تمام وظایف لازم را از طرف مشتری یا تبلیغ کننده انجام می‌دهد. بنابراین، اگر یک آژانس تبلیغاتی مشغول به کار است، تبلیغ کننده باید با آن همکاری کامل داشته باشد تا به نتایج مورد نظر برسد.

 

 • یک آژانس تبلیغاتی برای خدمات خود یا بر اساس کمیسیونی که از قبل تعیین شده است یا با درصد ثابتی از صورتحساب رسانه ای، حق الزحمه دریافت می‌کند. حق الزحمه همچنین ممکن است بر اساس کارمزد دریافت شود.

 

 • یک آژانس تبلیغاتی ممکن است یک آژانس داخلی باشد که طیف کاملی از خدمات تبلیغاتی را انجام می‌دهد. برخی از آژانس‌های تبلیغاتی که طیف کاملی از خدمات را ارائه نمی‌دهند، متخصصان را برای انجام یک مهارت خاص استخدام می‌کنند.

همه شرکت‌ها می‌توانند این کار را به تنهایی انجام دهند. آن‌ها می‌توانند تبلیغات بسازند، آن‌ها را چاپ کنند و در تلویزیون یا سایر مکان‌های رسانه‌ای تبلیغ کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند حساب‌ها را مدیریت کنند.

چرا شرکت ها به آژانس های تبلیغاتی نیاز دارند؟

دلایل استخدام آژانس تبلیغاتی توسط شرکت ها عبارتند از:

 • آژانس ها در این زمینه متخصص هستند. آنها تیمی متشکل از افراد برای کارکردهای مختلف مانند کپی رایترها، مدیران هنری، برنامه ریزان و غیره دارند.
 • آژانس ها از این افراد، تجربه و دانش آنها به بهترین شکل استفاده می کنند.
 • آنها با هدف کار می کنند و بسیار حرفه ای هستند.
 • استخدام آنها تا حدودی منجر به صرفه جویی در هزینه ها می شود.

 

انواع آژانس تبلیغاتی

آژانس‌های تبلیغاتی به صورت کلی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 

 1. ۱. آژانس‌های تبلیغاتی سنتی: این نوع آژانس‌ها معمولاً در زمینه تبلیغات چاپی، تلویزیونی و رادیویی فعالیت می‌کنند. آنها فقط در کانال‌های مرسوم تبلیغاتی فعالیت می‌کنند و تمرکزشان بر تبلیغات سنتی است.

 

 1. آژانس‌های تبلیغاتی دیجیتال: این نوع آژانس‌ها برای تبلیغات در فضای دیجیتال فعالیت می‌کنند، شامل تبلیغات در وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات در برنامه‌های تلفن همراه و غیره است. آنها با استفاده از ابزارهای دیجیتالی مانند تحلیل داده‌ها، بهینه‌سازی محتوا و تحلیل رفتار مشتریان، تلاش می‌کنند تا بهترین راهکارهای تبلیغاتی را برای مشتریان خود ارائه کنند. همچنین، برخی آژانس‌های تبلیغاتی به عنوان تخصصی‌ترین نوع آژانس‌ها در زمینه تبلیغات خاصی نظیر تبلیغات برندینگ، تبلیغات فیلم و تبلیغات محتوایی فعالیت می‌کنند. آژانس‌های تبلیغاتی ممکن است بر اساس محدوده جغرافیایی فعالیت کنند، مانند آژانس‌های تبلیغاتی بین‌المللی، ملی و محلی. آژانس‌های بین‌المللی به تبلیغات در سراسر جهان می‌پردازند، در حالی که آژانس‌های ملی برای تبلیغات در یک کشور خاص فعالیت می‌کنند و آژانس‌های محلی برای تبلیغات در یک شهر یا منطقه می‌پردازند.

 

انواع آژانس تبلیغاتی بر اساس ساختار سازمانی

بر اساس ساختار سازمانی، دو نوع آژانس تبلیغاتی قابل تشخیص است. آن ها هستند –

 • آژانس تبلیغاتی نوع دپارتمان
 • آژانس تبلیغاتی نوع گروه.

 

۱٫ آژانس تبلیغاتی دپارتمان

این نوع سازمان بر اساس اصل داشتن یک بخش مجزا برای هر کارکرد تبلیغاتی اصلی است. هر کارکرد زیر نظر رؤسای بخش‌های مختلف انجام خواهد شد و هر بخش به طور جداگانه با مشتریان خود سروکار دارد. به عنوان مثال، یک کپی رایتر برای چهار یا پنج حساب کار می‌کند و برای چهار یا پنج محصول کپی می‌نویسد.

۲٫ آژانس تبلیغاتی گروهی

در این نوع سازمان‌ها، به طور کلی، یک مدیر حسابداری، یک نویسنده و یک هنرمند صفحه آرایی به صورت تیمی تشکیل می شوند. ایده این است که تیمی از افراد آموزش دیده برای مشتریان متخصص ایجاد شود. این تیم همچنین از خدمات واحدهای دیگر مانند تحقیقات رسانه‎ای، تولید مکانیکی، حسابداری و غیره استفاده می‌کند. این نو‌ع سازمان برای آژانس‎های تبلیغاتی بزرگ مناسب‎ترین است.

آیا تغییرات در روش‌های تبلیغاتی باعث تغییر در نوع کارکرد آژانس‌های تبلیغاتی شده است؟

بله ، تغییرات در روش‌های تبلیغاتی مانند ورود رسانه‌های جدید و استفاده از داده‌ها باعث تغییرات اساسی در کارکرد آژانس‌های تبلیغاتی شده است. به طور خلاصه چنین تغییراتی را می‌توان ایجاد کرد:

 

 • از فعالیت‌های سنتی مانند طراحی تبلیغات مطبوعاتی، به فعالیت‌های بازاریابی محور مانند مدیریت روابط عمومی و برند تغییر کردند.
 • دیجیتال شدن؛ یعنی استفاده از رسانه‌های دیجیتال برای ارائه تبلیغات.
 • بیشتر تمرکز بر روی داده‌ها و تجزیه و تحلیل برای ارائه تبلیغات مبتنی بر شواهد.
 • تغییر از تبلیغات تکراری به تبلیغات خلاقانه و شخصی‌سازی‌شده.
 • بیشتر تمرکز به برنامه‌ریزی راهبردی برای کسب مشتریان در طول زمان بجای تبلیغات یکبار مصرف.

 

بنابراین با توجه به تغییرات در روش‌های تبلیغاتی، آژانس‌های تبلیغاتی رویکرد خود را از تبلیغات سنتی به بازاریابی و فعالیت در رسانه‌های دیجیتال و پردازش داده‌ها تغییر داده‌اند.

برای موفقیت در زمینه کسب و کارتان نیاز به همکاری با یک آژانس تبلیغاتی دارید. آژانس تبلیغاتی پادان با علم و دانش تخصصی در این زمینه به شما کمک میکند تا با ظرائف هنری و دانسته های تکنولوژیک راه نوعی را در تبلیغات موثر ایجاد کند. گروه هنری پادان نیز با توجه به تجربیات پیشین در زمینه ساخت فیلم‌های مستند و داستانی، همچنین پتانسیل جوانان خلاق و متخصص و با یاری پیشکسوتان، فرصت‌های متفاوت و تازه ای را در این عرصه در اختیار همگان قرار می دهد.

برای آشنایی بیشتر با این آژانس تبلیغاتی با مشاوران ما تماس بگیرید.

۱ ستارهدو ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (1 میانگین آرا: 5,00 از 5 رای)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *