دسته‌بندی: اخبار پادان

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک در اطراف ماست آن هم در فرم های بی‌شمارش، فقط کافیست کمی به اطراف خود بنگرید آنگاه متوجه منظورمان خواهید شد. طراحی گرافیک، هنر و عمل برنامه‌ریزی و طرح ریزی ایده‌ها و تجارب با محتوای متنی دیداری است. همچنین طراحی گرافیک، به عنوان طراحی ارتباطات نیز شناخته می‌شود.

طراحی گرافیک در دو نوع چاپی و دیجیتالی (نمایش برروی صفحه نمایش) است که ساختار تشکیل شده آن از متن و تصاویر برای ایجاد یک هدف در ذهن مخاطب می‌باشد. نوع ارتباطی می‌تواند فیزیکی یا مجازی باشد و ممکن است شامل تصاویر، کلمات و یا اشکال گرافیکی باشد.

کار در طراحی گرافیک انواع مختلفی دارد و از کارهای کوچکی مثل طراحی یک تمبر پستی یا نمونه های سطح بالاتری همچون صفحه‌آرایی روزنامه‌های بین‌المللی باشد. همچنین طراحی گرافیک می‌تواند برای مقاصد مختلفی همچون تجاری‌، آموزشی‌، فرهنگی و سیاسی باشد.

برای بیش از صد سال طراحان گرافیک نوع، شکل و تصویر روی پوستر، تبلیغات و دیگر موارد چاپی را انجام می دهند.

طراحی لوگو

بینش، نو آوری و برنامه ریزی سیستماتیک در فرایند انجام کار برای یک نهاد بسیار مهم است. به عبارت دیگر طراحی گرافیک به این آسانی نیست که شما در حین طراحی یک لوگو سریال مورد علاقه تان را نیز تماشا بکنید. بگذارید اینگونه بگوییم، طراحی یک لوگو از چیزی که ممکن است فکرش را بکنید سخت تر است.
لوگو یا آرم نمادی برای معرفی یک مفهوم می باشد. اهمیت لوگو در شرکت ها موسسات و سازمان ها برابر با نام آنهاست. طراحی لوگو یکی از تخصصات رایج در طراحی گرافیک می باشد. لوگو در گذشته های بسیار دور برای مشخص کردن محدوده قومی، کشور یا محدوده دینی نیز شناخته می‌شد.
لوگوها قرار است مدت زمان زیادی مورد استفاده قرار بگیرند و شاید ممکن باشد پس از سال های مختلف تغییرات جزئی در آنها پدید آید. این تغییرات می بایست بسیار کوچک باشد و ساختار پایه ای لوگو تغییری نکند.

طراحی کاتالوگ و بروشور

کاتالوگ ها برای معرفی محصولات یا ارائه خدماتی از سوی یک شرکت می باشد که دربرگیرنده جزییات محصولات یا خدمات ارائه شده می باشد. کاتالوگ ها برخلاف بروشورها دربرگیرنده جزییات تخصصی محصول می باشد و به نوعی برای فروشنده محصولات در نظر گرفته شده کاتالوگ ها می باشد. بروشورها در مواردی فرق چندانی با کاتالوگ ها ندارند. بروشورها دربرگیرنده جزییات تخصصی محصولات نمی باشند و فقط به نکات کلیدی اکتفا می کنند، بروشورها مختص خریدار محصولات می باشد و از نظر حجم و صفحات کمتر از کاتالوگ ها می باشند. استفاده از لوگو در طراحی کاتالوگ و بروشور از الزامات طراحی این دو می باشد.

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یا بیزنس کارت (Business Card) حاوی اطلاعات تماس یک فرد یا موسسه یا شرکت می باشد. کلیه اطلاعات کارت ویزیت بسیار مختصر می باشد و معمولا دارای توضیات نمی باشد. نام و لوگو، شماره تلفن، همراه، نمابر، آدرس و ایمیل از جمله اطلاعات کارت ویزیت می باشد. استفاده از رنگ های استاندارد شرکت انتخاب ابعاد مناسب، سادگی در طراحی و پرهیز از هرگونه شلوغی ازجمله فاکتور های کارت ویزیت می باشند. کارت ویزیت ها بصورت دو رو می باشد پس باید سعی کرد پشت و روی آن از نظر طراحی مکمل یکدیگر باشند.

پادان و طراحی گرافیک

طراحی لوگو، کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت و… از جمله خدمات گروه هنری پادان می باشد. تیم گرافیک پادان با پرسنل جوان با تجربه و تحصیلکرده در این زمینه تمامی تلاش خود را برای طراحی و ساخت یک طرح گرافیکی متفاوت و زیبا انجام می دهند. تشکیل اتاق فکر ، بررسی ایده های مختلف با رعایت استانداردهای گرافیک روز جهان، تقسیم کار برای سهولت در انجام کار نظارت بر عملکرد و درستی کار در فرایند طراحی و چاپ، مراحل کاری پادان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *