از اینستاگرام پادان دیدن کنید Padan's Instagram

طراحی کاتالوگ و بروشور

دسته‌بندی: گرافیک و عکس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در دنیای امروز، ارتباط با مشتریان و انتقال اطلاعات به شکلی جذاب و موثر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. کاتالوگ‌ها و بروشورها از ابزارهای اصلی برای معرفی محصولات و خدمات شما هستند و نقش مهمی در جذب مشتریان و افزایش فروش محصولاتتان دارند. کاتالوگ و بروشور شناسنامه محصول شما هستند هرچقدر حرفه‌ای تر، دقیق‌تر و زیباتر باشد جایگاه محصول شما در نگاه مشتری به همان میزان افزایش پیدا می‌کند.  انتخاب یک شرکت حرفه‌ای برای طراحی کاتالوگ و بروشور، می‌تواند تفاوت بزرگی در نتایج شما ایجاد کند.

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ و بروشور در عرصه تولید ،تجارت و خدمات می تواند تاثیر زیادی در برقراری ارتباط مستقیم و چگونگی انتقال مفاهیم و تبادل اطلاعات به مخاطب داشته باشد. در واقع می توان گفت؛یکی از رایج ترین تبلیغات در بین دارندگان مشاغل مختلف کاتالوگ است که در قطع ها و انواع مختلفی طراحی و چاپ می شود.

کاتالوگ در واقع راهنمای کالا به حساب می آید و غالبا حاوی فهرست کالاهای تولیدی یک موسسه ، کارخانه و یا معرفی مشاغل و موسسات خدماتی ، اجتماعی و فرهنگی است. بعضی كاتالوگها برای سفارش خرید در دسترس مردم قرار داده می شوند تا اجناس مورد نیاز خود را مطابق لیست كاتالوگ از فروشگاه های مورد نظر درخواست كنند.

طراحی کاتالوگ و ساخت آن وسیله خوبی بود تا مخاطبان بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت آشنایی بیشتر با محصولات تولید شده در وقت و زمان کمتری باشند. شناخت تولید چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی، معرفی شاخه های مختلف تولید، معرفی ساختار و مشخصات فنی از طریق متن نوشتاری، ارتباط تصویری مخاطب با محصولات و یا خدمات ارائه شده و… همه و همه از عملکردهای سنجیده کاتالوگ بود.

در حال حاضرسالانه در سراسر جهان تعداد بسیاری از این کاتالوگ ها چاپ و تکثیر می شود در حالیکه تنها تعداد اندکی از آنها اقبال پیدا می کنند تا مصرف کننده راغب شود آنها را نگه دارد و باقی آنها سرنوشتشان کف خیابان و سطل زباله است.

کاتالوگ یا همان کتابچه های تبلیغاتی که البته ممکن است برگ های یک کاتالوگ به صورت تا شده و بدون صحافی باشد، وسیله ای تبلیغاتی برای ایجاد رابطه بین تولیدکنندگان و مشتریان است  که مشخصات کالا، اعم از نام و اندازه و مدل و ویژگی های آن به واسطه متن و تصویر به همراه خصوصیات فنی کالا درج می شود تا خریدار بتواند از آن به عنوان کارنمای آن تولیدات استفاده کند. طراحی کاتالوگ شاااید در ابتدای کار آسان بنظر برسد اما در طراحی آن نکات بسیاری وجود دارد که تاثیر زیادی بر جذابیت و زیبایی یک کاتالوگ دارد.

گروه هنری پادان با توجه به نیاز تولید کنندگان و داشتن بهترین طراحان وگرافیست ها سعی بر این دارد تا بهترین طرح ها و خدمات چاپی از جمله طراحی کاتالوگ و چاپ بروشورهای تبلیغاتی را برای مشتریان خود فراهم کند.

بروشور-قبل-از انقلاب
بروشور تبلیغاتی قبل از انقلاب

در طراحی کاتالوگ باید به برخی نکات توجه کرد:

تعیین هدف قبل از شروع طراحی

طراح باید به این نکته توجه کند که هدف مشتری از سفارش یک بروشور چیست و به چه منظوری از ان استفاده میکند. به توضیحات و انتظارات مشتری به خوبی گوش دهید و سبک طراحی خود را براساس نیازهای او انتخاب کنید.

استفاده کم از فونت در طراحی کاتالوگ

طراح به فونت های زیادی برای طراحی کاتالوگ نیاز ندارد. بعضی از طراحان فکر میکنند که با زیاد شدن تعداد صفحات یک بروشور باید از فونت های بیشتری استفاده کنند تا بر جذابیت آن افزوده شود، ولی این ایده مناسبی نیست. بهتر است از سه فونت متفاوت ولی متناسب استفاده شود، اولی برای عنوان های اصلی، دومی در عنوان های فرعی و سومی در نوشته های صفحات. استفاده از فونت های جدید و نا آشنا نیز در طراحی کاتالوگ توصیه نمی شود.

انتخاب کاغذ مناسب کاتالوگ

انتخاب سایز و جنس کاغذ اهمیت بالایی در طراحی کاتالوگ خواهد داشت، تعیین رنگ ها مورد استفاده برای کاغذهای مختلف متفاوت خواهد بود. طراحی برای یک کاتالوگ سایز A4 و سایز A5 تفاوت زیادی خواهد داشت پس قبل از هرچیز مشخصات کاغذ مصرفی را باید مشخص شود.

رعایت اصول نگارشی

بازبینی متن، انتخاب مناسب عنوان ها و رعایت اصول نگارشی عموما در طراحی کاتالوگ دست کم گرفته می شوند. در حالیکه مهمترین بخش برای انتقال اطلاعات به خوانندگان یک کاتالوگ، متون آن هستند و مشخص بودن آنها کمک زیادی به چیدمان صفحات داخلی و انتخاب سایز تصاویر در طراحی کاتالوگ خواهد کرد.

طراحی کاتالوگ با قلم و کاغذ

قبل از اجرای ایده های خود در نرم افزارهای گرافیکی، شکل کلی و طرح اصلی کاتالوگ با دست کشیده شود. بزرگترین ایده های طراحی و حتی فیلم های سینمایی در ابتدا با طراحی روی کاغذ شکل گرفتند.

تخصص و تجربه در طراحی کاتالوگ و بروشور

گروه هنری پادان از طراحان حرفه‌ای و با تجربه‌ای تشکیل شده است که در زمینه طراحی کاتالوگ و بروشور تخصص دارند. ما با شناخت عمیق از نیازهای بازار و سلیقه‌های مشتریان، طراحی‌هایی انجام می‌دهیم که موثر و جذاب باشند.

شناخت دقیق از نیازهای مشتری

در پادان پیش از شروع هر پروژه، با دقت به نیازها و اهداف مشتری گوش داده می‌شود. با تحلیل بازار و مخاطبان هدف شما، طراحی‌هایی انجام می‌شود که با استراتژی بازاریابی شما همسو باشند و پیام شما را به بهترین شکل ممکن منتقل کنند.

تناسب طراحی کاتالوگ و بروشور با زمینه کاری

طرح کاتالوگ باید بعد از چاپ و رسیدن به دست افراد حس خوبی را در نگاه اول منتقل کند. برای اینکار باید تناسب کافی میان طرح و محصول ارائه شود. بعنوان مثال اگر برای یک موسسه خیریه کاتالوگ طراحی میکنید نباید خیلی لوکس و گران قیمت بنظر برسد زیرا ممکن است افرادی که آن را می بینند با خود فکر کنند که چقدر هزینه برای اینکار شده! در مقابل برای معرفی محصول جدید یک شرکت بزرگ شما باید تا جاییکه میتوانید به کیفیت کاغذ و طراحی خاص و متفاوت توجه کنید.

عکاسی از محصولات کاتالوگ

برای بالابردن کیفیت طراحی کاتالوگ و بخصوص برای محصولات یک شرکت  نیاز به عکاسی صنعتی از محصولات است. در دست داشتن تصاویر مناسب کمک زیادی به شکل نهایی بروشور خواهد کرد. در صورتیکه امکان مالی برای عکاسی از محصولات وجود ندارد و مجبور به استفاده از عکس های اینترنتیاست باید در انتخاب عکس توجه بسیاری کرد.

پادان به کیفیت طراحی کاتالوگ و بروشور اهمیت زیادی می‌دهد. از تصاویر با کیفیت بالا و استفاده از گرافیک‌های حرفه‌ای و فرآیند چاپ را با بهترین مواد و تکنیک‌های موجود صورت می‌گیرد تا نتیجه نهایی به بهترین شکل ممکن باشد.

خلاقیت و نوآوری در طراحی کاتالوگ و بروشور

خلاقیت در طراحی یکی از نقاط قوت ماست. ما همیشه به دنبال ایده‌های جدید و نوآورانه هستیم تا خروجی منحصر به فرد و متمایز با دیگر نمونه‌ها باشد. در پادان سعی می‌شود که با استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها و چیدمان‌های جذاب و منحصر به فرد توجه مخاطبان را جلب کنیم.

خدمات جامع و کامل در طراحی کاتالوگ و بروشور

ما از مرحله طراحی تا چاپ و تحویل نهایی، در کنار شما هستیم. تمامی مراحل کار توسط تیم ما انجام می‌شود و شما نیازی به هماهنگی با چندین شرکت مختلف نخواهید داشت. این فرآیند یکپارچه، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه شما می‌شود.

پادان و رضایت مشتریان

رضایت مشتریان و نمونه‌کارهای موفق ما، گواهی بر کیفیت و حرفه‌ای بودن خدمات ماست. شما می‌توانید نمونه‌کارهای ما را مشاهده کنید و نظرات مشتریان قبلی را جویا شوید تا مطمئن شوید که پادان انتخاب مناسبی برای شما هستیم. ما معتقدیم که کیفیت بالا نباید به معنی قیمت بالا باشد. ما خدمات خود را با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌دهیم تا همه کسب‌وکارها بتوانند از مزایای طراحی حرفه‌ای بهره‌مند شوند. پس از تحویل پروژه، ما همچنان در کنار شما خواهیم بود.

پادان با داشتن کادری مجرب از طراحان خلاق طراحی کامل و کارآمد برای کسب و کار مشتریان خود ارائه می دهد،چرا که در دنیای همواره در حال تغییرهستیم و باید سعی کنیم خود را به روز نگه داریم؛ در این راستا مجموعه هنری پادان شما را یاری میکند تصویر جذابی از خود به مشتری ارائه نمایید،پس کافی است کار را بما بسپارید تا شاهد بهترین نتایج باشید.

اگر شما هم صاحب یک برند تجاری هستید و می‌خواهید طراحی کاتالوگ و بروشور خود را به گروه هنری پادان بسپارید می‌توانید با شماره ۲۶۲۹۱۳۴۰ تماس بگیرید.

۱ ستارهدو ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (2 میانگین آرا: 5,00 از 5 رای)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *