از اینستاگرام پادان دیدن کنید Padan's Instagram

موشن گرافیک

زمان مطالعه: 1 دقیقه

موشن گرافیک (یا موشن گرافی) نوعی متحرک‌سازی تصاویر گرافیکی است که با استفاده از تکنیک‌های انیمیشن برای اهداف علمی، آموزشی و تبلیغاتی تولید می‌شود. این نوع از تصاویر زیرشاخه‌ای از رشته گسترده انیمیشن دوبعدی محسوب می‌گردد. گروه هنری پادان افتخار همکاری با انیماتورهایی را دارد که سال‌ها در زمینه تولید انواع انیمیشن فوق حرفه‌ای و بعضاً در سطح بین‌المللی فعالیت گسترده داشته‌اند. بدیهی است که ساخت موشن گرافیک می‌تواند برای مجموعه انیمیشن پادان کاری لذت‌بخش و در عین حال ساده باشد. اما بر کسی پوشیده نیست که ظرافت‌های هنری و نکات کلیدی علم تبلیغات و بازاریابی، کار هر کسی نیست. ما در موسسه فرهنگی هنری پادان، طبق روال سایر فعالیت‌هایمان، از هنرمندان و متخصصین تبلیغات توامان بهره می‌گیریم.

موشن گرافیک

تیم انیماتورینگ پادان با طراحی حساب‌شده استوری‌بورد و اجرای دقیق و هنرمندانه آن، برای رسیدن به اهداف علمی، آموزشی و تبلیغاتی، در کنار شما خواهد بود. نکته مهم در این خصوص، هزینه‌های ساخت موشن گرافیک است که به دلیل حذف واسطه‌ها در موسسه پادان کاهش چشمگیری یافته است. به طوری که ساخت تیزرهایی با سطح کیفی عالی هزینه‌ای بسیار مقرون‌به‌صرفه برای شما خواهد داشت. این رویکرد به شما امکان می‌دهد تا با بودجه‌ای مناسب، از خدمات حرفه‌ای و با کیفیت بهره‌مند شوید و تیزرهایی تاثیرگذار و جذاب را تولید کنید که می‌توانند پیام شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطبان منتقل کنند.

با پادان تماس بگیرید و ساخت موشن گرافیک خود را شروع کنید

پخش ویدیو

موشن گرافیک پرتال زبان یونس امره به سفارش سفارت ترکیه، ساخته شده توسط گروه هنری پادانموشن گرافیک پرتال زبان یونس امره به سفارش سفارت ترکیه، ساخته شده توسط گروه هنری پادان

پادان از معدود موسسات فرهنگی هنری چند منظوره فعال در کشور میباشد  که با اتکا به سوابق درخشان و جوایز متعدد در زمینه هنرهای نمایشی، گرافیک، انیمیشن و موسیقی موفق به اخذ مجوز موسسه فرهنگی هنری چند منظوره از وزارت فرهنگ و ارشاد گردیده است. ما با ۱۶ سال سابقه فعال در سینما، تلویزیون و  ساخت بیش از ۷۰۰ تیزر و فیلم صنعتی-  تبلیغاتی با افتخار آماده همکاری در زمینه ساخت موشن گرافیک با شما صاحبان مشاغل هستیم.

موشن گرافیک یا موشن گرافی؟

واژه‌های وارداتی عموما دستخوش تغییر می‌شوند و اگر از دید علم زبانشناسی به آن بنگریم نباید زیاد نگران منطبق بودن آن به زبان اصلی باشیم. لذا هر واژه ای که منظور شما را از این اصطلاح فرنگی به مخاطب سخن تان برساند درست است. اما اگر سخت گیرانه نگاه کنیم نام این نوع از انیمیشن دو بعدی موشن گرافیکس Motion Graphics است به معنای گرافیک‌های متحرک. اما برخی آن را موشن گرافی می‌خوانند که می‌توان معنای آن را ثبت حرکت در نظر گرفت و همانطور که ملاحظه می‌کنید از معنای واقعی بسیار دور است. اما واژه دیگری شبیه به این داریم که آن اینفوگرافی ست. اینفوگرافی به معنای ثبت اینفو یا همان اطلاعاتی ست که در تصویر دیده میشود. و این میتواند ترکیب صحیح این عبارت باشد.

ساخت موشن گرافیک چگونه است؟

در واقع ساخت موشن گرافیک زیر مجموعه‌ای از تولید انیمیشن‌های دو بعدی ست که برای اهداف تبلیغاتی، علمی، آموزشی و اینفوگرافی استفاده میشود. پادان با داشتن سابقه موفق و طولانی در زمینه انیمیشن‌های اجتماعی، ساخت موشن گرافیک تبلیغاتی را بخوبی می‌شناسد. در ادامه چند نمونه از تولیدات پادان را به عنوان مثال ساخت موشن گرافیک خواهید دید، ساخت موشن گرافیک علاوه بر مصارف تبلیغاتی، علمی و آموزشی، برای تیزرهای تلویزیونی و کلیپ‌های فضای مجازی نیز استفاده میشود. این نوع تیزر در قیاس با تیزرهایی که فیلمبرداری دارند هزینه‌های کمتری دارد. اما بسیاری عقیده دارند که ساخت موشن گرافیک حتی نسبت به تیزرهای رئال، مخاطب بیشتری را جلب میکند. در این نوع ساخت، لایه‌های گرافیکی با ترکیب‌های مشخص روی هم قرار میگیرند و با متحرک سازی آنها تصویری ساخته میشود که به خوبی منظور تبلیغ کننده را در مدت زمان کوتاهی به مخاطب انتقال میدهد.

تولیدات خانگی و بی کیفیت موشن گرافیک

توجه داشته باشید گول تولیدات ارزان و اینستاگرامی ساخت موشن گرافیک را نخورید. تولید محصولات انیمیشن کار پیچیده ای ست اما برخی با رقم‌های عجیب و غریب ۲۰۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان برای شما انیمیشن می‌سازند. شک نکنید که کسی که با این رقم چندین روز وقت شبانه روزی و باکس ها و تجهیزات ساخت انیمیشن را در اختیار کار شما میگذارد یا از عزیزان شماست و بسیار شما را دوست دارد یا از دروغی در کار است. اما داستان چیست؟ این نوع از ساخت موشن گرافیک به این صورت است که فردی یک یا دو پروژه آماده را از بازار تهیه می کند و تصاویر شما را در آن قرار میدهد. شاید در نگاه اوا بد به نظر نرسد اما پس از مدتی متوجه خواهید شد که فروشنده این پروژه ها را به ۱۰۰۰ انیماتور خانگی فروخته است و هر کدام از این ۱۰۰۰ نفر برای ۵۰۰ سفارش دهنده ار آنها استفاده کرده است!!! حال چه اتفاقی رخ می دهد؟ کار شما با کار رقیبتان و یا کله پزی اسمال آقا کپی هم شده اند و این در تبلیغات فاجعه است. ما در پادان برای ساخت موشن گرافیک از آبجکت ها ، رنگ ها و حرکت‌های مختص خودتان استفاده می کنیم. ما با اتکا به تخصص کارشناسان مان بهترین گوینده را برای کار شما انتخاب میکنیم تا در نهایت کار شما حرفه ای و تاثیرگزتر باشد نه یک کار خانگی.

نریشن موشن گرافیک

همانطور که میدانید پادان بزرگ ترین و معتبر ترین رفرنس ضبط صدای گویندگان و دوبلور ها است و از آنجایی که نریشن در ساخت موشن گرافیک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، هنگام ساخت انیمیشن در پادان، سفارش دهنده خود به خود یک گام جلو است. چرا که هم گزینه‌های کاملی از گویندگان را در اختیار میگذارد هم واسته‌های ضبط صدا از پروسه ساخت حذف می‌گردند. این موضوع که چه کسی قرار است کار شما را توضیح دهد یا صدای آموزش شما از حنجر کدام استاد برخاسته است میتواند از مهمترین بخش‌های ساخت موشن گرافیک باشد. اما همین صدا اگر از رادیو پخش شود ممکن است عملکرد مناسب برای رساندن پیام شما را نداشته باشد. اما هنگامی که تصویر چاشنی این صداهای بی نظیر گردد رسانایی پیام تبلیغاتی یا آموزشی شما به اوج خود می‌رسد.

هزینه‌های ساخت موشن گرافیک

هزینه‌های ساخت موشن گرافیک به نسبت تیزرهای فیلمبرداری بسیار کمتر است چرا که شاخصه‌های پر هزینه در این پروسه حذف می‌شود. مانند فیلمبرداری، دستمزد بازیگران، ساخت لوکیشن، طراحی صحنه و لباس و غیره. به همین دلیل ساخت موشن گرافیک با وجود سختی ها و نیاز به تخصص ویژه هزینه کمتری خواهد داشت. تیم فیلمنامه تیم استوری بورد تیم انیماتور و گوینده هزینه‌هایی هستند که در این روند وجود دارند ولی در مجموع برایند کمتری خواهند داشت.

تیزر تلفیقی

پخش ویدیو

تیزر تلفیقی، موشن گرافیک خدمات بانک مسکن، ساخته شده توسط گروه هنری پادانتیزر تلفیقی، موشن گرافیک خدمات بانک مسکن، ساخته شده توسط گروه هنری پادان

در برخی از تیزرها دیده اید که تصاویر واقعی با اشکال و نوشته ها ترکیب شده اند. این نوع تیزر ها تیزرهای تلفیقی هستند که از تلفیق ساخت موشن گرافیک و تصاویر رئال بدست آمده اند. به این نوع از تیزر جلوه‌های ویژه نیز اطلاق میشود. که سطح با کیفیتی از تیزر به حساب می‌آیند. ساخت موشن گرافیک محض میتواند حالت پایه باشد و تیزر جلوه‌های ویژه بالاترین سطح آن.

در تیزرهای تلفیقی گاها از جلوه‌های ویژه استفاده میشود. جلوه‌های ویژه نیر نوعی از انیمیشن است که در آن کمی از ساخت موشن گرافیک ساده جلو تر رفته ایم و جلوه‌های بصری و تخیلی به تصویر افزوده ایم (نمونه بالا) اما در هر حال تمام این افزونه ها زیر مجموعه‌های انیمیشن هستند و با نرم افزارهایی در این زمینه انجام میگیرند. هرچند در بعضی موارد طراحی‌های دستی نیز به کمک نرم افزار می‌آیند.

سفارش موشن گرافیک

در نظر داشته باشید که سفارش موشن گرافیک یک فرایند چند مرحله‌ای است و نیازمند بررسی دقیق نیازها و تصمیم‌گیری‌های مختلف دارد. با در نظر گرفتن این موارد کمک می‌کنید تا پروسه تولید موشن گرافیک به شکلی کارآمد و با کیفیت انجام شود. پادان همواره خود را موظف می‌داند پیش از شروع پروژه راهنمایی‌های مربوط به موشن گرافیک را با کارفرما در میان بگذارد. پادان هدف را بررسی می‌کند، اینکه این موشن گرافیک قرار است چه پیامی به مخاطب بدهد، اینکه مخاطب موشن گرافیک چه کسی است و این موشن گرافیک چگونه باید باشد تا بهترین اثر را بر آنها بگذارد. محتوای موشن گرافیک نیز بسیار اهمیت دارد، متن، تصاویر، صدا و هرنوع محتوای دیگری که قرار است در موشن گرافیک استفاده شود. بدیهی است که کارفرما محتوا اولیه را تهیه می‌کند زیرا بحث کاملا تخصصی است و البته پادان سعی می‌کند تا جایی که می‌تواند توصیه‌های مختلف را جهت بهتر کردن با آنها در میان بگذارد

سخن آخر

پادان چراغ بهترین و به صرفه‌ترین راه را برای شما روشن میکند و برای حرکت در آن راه با شما همگام خواهد شد. راهی که ما سالها رفته ایم و به پیچ و خم ها و میانبرهایش آشناییم. ما به شما مشاوره ساخت موشن گرافیک و هر راه کار دیگری برای تبلیغات را خواهیم داد که کدام گزینه تبلیغاتی برای شما بهتر است، آنگاه انتخاب و گزینش با شماست. برای ساخت موشن گرافیک با ما تماس بگیرید.

۱۳۴۰ ۲۹ ۲۶ – ۰۲۱

۱ ستارهدو ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (48 میانگین آرا: 4,79 از 5 رای)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *